Uudised

Võõrkeelte päev 25. mai Riina


21. aprillil tähistasime Halliste Põhikoolis võõrkeelte päeva. Traditsiooniliselt toimub sel päeval kontsert, kus õpilased esitavad vene ja inglise keele tundides õpitud laule, tantse, luuletusi ja näidendeid. Kontsert algas ühise hommikuvõimlemisega muusika saatel ning kuna oleme liikuma kutsuv kool, õhutati publikut ka kontserdi käigus mitmel korral kaasa tantsima. Nii sai näiteks tähestik tantsuliselt üle korratud. Viies klass tõi lavale õpetliku loo Hamelini linna rotinuhtlusega võitlema tulnud vilepillipuhujast. Etenduse The Pied Piper moraal oli, et oma sõna tuleb pidada. Publikut rõõmustati ka rohkete meeleolukate ja särtsakate tantsuliste etteastetega, millest nimetagem siinkohal Arrivat, Hoki-Poki tantsu ning Cotton Eye Joed. Viimase koreograafia oli kaheksanda klassi tüdruku, Hanna-Liisa kujundatud. Lisaks esitlesime kodukootud minifilmi "Pildikesi Pornuselt vol 2", mis valmis mitme klassi ühisprojektina. Õpilased otsisid ning tõlkisid meelepäraseid anekdoote eesti-inglise ning inglise-eesti suunal ning filmisime suuremad lemmikud ka üles. Igas koolipäevas peab ju ka natuke nalja saama ja kes see nalja ikka teeb, kui mitte ise! Kontserdil tunnustati ka maailma riikide rahvussümboolika teemalise plakatikonkursil osalejaid ning premeeriti võitjaid. Uuel aastal lisandub meie kooli lisaks vene ja inglise keelele ka soome keel. Jääme põnevusega uut võõrkeelte päeva ootama - iga keel rikastab me ilma ja ilmapilti!

 

Õpetaja Airika

21. aprillil tähistasime Halliste Põhikoolis võõrkeelte päeva. Traditsiooniliselt toimub sel päeval kontsert, kus õpilased esitavad vene ja inglise keele tundides õpitud laule, tantse, luuletusi ja näidendeid. Kontsert algas ühise hommikuvõimlemisega muusika saatel ning kuna oleme liikuma kutsuv kool, õhutati publikut ka kontserdi käigus mitmel korral kaasa tantsima. Nii sai näiteks tähestik tantsuliselt üle korratud. Viies klass tõi lavale õpetliku loo Hamelini linna rotinuhtlusega võitlema tulnud vilepillipuhujast. Etenduse The Pied Piper moraal oli, et oma sõna tuleb pidada. Publikut rõõmustati ka rohkete meeleolukate ja särtsakate tantsuliste etteastetega, millest nimetagem siinkohal Arrivat, Hoki-Poki tantsu ning Cotton Eye Joed. Viimase koreograafia oli kaheksanda klassi tüdruku, Hanna-Liisa kujundatud. Lisaks esitlesime kodukootud minifilmi "Pildikesi Pornuselt vol 2", mis valmis mitme klassi ühisprojektina.

Õpilased otsisid ning tõlkisid meelepäraseid anekdoote eesti-inglise ning inglise-eesti suunal ning filmisime suuremad lemmikud ka üles. Igas koolipäevas peab ju ka natuke nalja saama ja kes see nalja ikka teeb, kui mitte ise! Kontserdil tunnustati ka maailma riikide rahvussümboolika teemalise plakatikonkursil osalejaid ning premeeriti võitjaid. Uuel aastal lisandub meie kooli lisaks vene ja inglise keelele ka soome keel. Jääme põnevusega uut võõrkeelte päeva ootama - iga keel rikastab me ilma ja ilmapilti!

 

Õpetaja Airika