Õppetöö

Kodulugemine


         

Soovitatav kodulugemise valik  

 I  KLASS

  • Edgar Valter „Kassike ja kakuke“
  • Astrid Lindgren „Vaata, Madlike, lund sajab!“
  • Astrid Lindgren „Jõulud tallis“
  • Jäntti Riikka „Väikese hiire päev“
  • Epp Petrone „Marta kargab“
  • Markus Saksatamm „Kaisa sada vanaisa“
  • Silvi Väljal „Jussikese  seitse sõpra“
  • Eno  Raud „Sipsik“
  • Edith Soonckindt „Kutsikat  ravimas“ 
  • Edith Soonckindt „Koer  kadunud“ 
  • Edith Soonckindt „Elagu  suvevaheaeg“ 
  • Edith Soonckindt „Pisike  paharet“ 
  • Kadri  Hinrikus „Konnade  mäss“               
  • Kätlin Vainola „Kus on armastus?“
  • Katri Kirkkopelto „Molli“
  • Aino  Pervik „Tirilinnas  algab  kool“          
  • Ulf  Stark „Täitsapoiss“                               
  • Juhani  Püttsepp „Väikese hundi lood“       
  • Leelo  Tungal „Jänesepoeg  otsib  sõpra“                
  • Ulf  Nilsson „Kui  me  olime  maailmas  üksi“        
  • Carl – Johan  Forssen Ehrlin „Väike  elevant,  kes  tahab  magama  jääda“
  • Timo  Parvela „Ella  ja sõbrad“        
  • Timo  Parvela „Ella  Lapimaal“                    
  • Ja teisi Ella – raamatuid.
  •  Lina  Žutaute „Kake Make ja segaduse päkapikk“  

            Ja teisi Kake Make raamatuid

II  KLASS

  • Jaan Rannap „Nublu“
  • Jaan Rannap „Jänese mängutoos“
  • Reeli Reinaus „Täiesti tavaline perekond“
  • Jaan Rannap „Jänesepoeg Juss ja karupoeg Kusti“
  • Thorbjorn Egner „Sööbik  ja pisik“
  • Vennad Grimmid vabalt valitud muinasjutte
  • Martin Widmark „Hotellimõistatus“
  • Martin Widmark „Raamatukogumõistatus“
  • Ja teisi  Martin Widmarki LasseMaia detektiivibüroo raamatuid
  • Aino Pervik  sari „Paula elu“
  • Piret Raud „Tobias ja teine B“
  • Olivia Saar „Lõvi Lõrr ja jänes Jass“
  • Astrid Lindgren „Lärmisepa tänava Lota“
  • Kristiina Kass „Sandri mikroskoop“
  • Kristiina Kass „Petra lood“
  • Epp Petrone „Jassi pass“
  • Ulf Nilsson „Hüvasti, härra Muffin“
  • Leelo Tungal „Siil Felix ja sekelduste sügis“
  • Leelo Tungal „Siil Felix ja päkapliks Kerli“
  • Kairi Look „Leemuripoeg Ville teeb sääred“
  • Erinevate maade muinasjutte

 

III  KLASS

  • Üks raamat Astrid Lindgrenilt
  • Ieva Flamingo „Kärarikas klass“
  • Jaan Rannap „Topi“
  • Kristiina Kass „Õpetaja Kusti kummitab“
  • Kristiina Kass „Peeter ja mina“
  • Kristiina Kass „Käru – Kaarel“
  • Mika Keränen „Armando“
  • Mika Keränen „Varastatud oranž jalgratas“
  • Andrus Kivirähk „Sirli, Siim ja saladused“
  • Andrus Kivirähk „Limpa ja mereröövlid“
  • Kadri Lepp „Poiss, kes tahtis põgeneda“
  • Kairi Look „Lennujaama lutikad ei anna alla“
  • Aino Pervik „Kunksmoor“
  • Aino Pervik „Presidendilood“
  • Eno Raud „Naksitrallid“
  • Piret Raud „Natuke napakad lood“
  • Reeli Reinaus „Detektiiv Triibik loomaaias“
  • Ilmar Tomusk „Kolmanda A kriminalistid“
  • Markus Saksatamm „Külaline Okidoki planeedilt“
  • Kätlin Vainola „Ville“
  • Martin Widmark „Loomapoemõistatus“
  • Martin Widmark „Tuletõrjemõistatus“
  • Ja teisi  Martin Widmarki LasseMaia detektiivibüroo raamatuid
  • Mac Barnett „Kaks kaaki“
  • Otfried Preussler „Väike nõid“
  • Üks raamat sarjast „Minu esimene raamat“

 

IV  KLASS

Õppeaasta jooksul kohustuslik lugeda 5 raamatut nimekirjast + 3 raamatut vabal valikul.

  • R. Dahl „Charlie ja Suur Klaaskabiin“
  • Eva Roos „Teistmoodi mööblipood“ 1. ja 2. osa ning lugejale lapsele ka 3. osa .
  • R. Dahl „Nokk Plikk“
  • R. Dahl „Suur sõbralik hiiglane“
  • R. Dahl „Tohlamid“
  • R. Dahl „Võlusõrm“
  • L. Hainsalu "Saladuslik varandus"
  • T. Kask "Tänavalapsed"
  • T. Kask „Tänavalapsed. Uus algus“
  • A. Kass „Pahupidi puhkus“
  • M. Keränen „Peidetud hõbedane aardelaegas“
  • M. Keränen „Salapärane lillenäppaja“
  • M. Keränen „Varastatud oranž jalgratas“
  • R. Kipling “Mowgli”
  • Fr. Kreutzwald "Kullaketrajad"
  • E. Kästner "Veel üks Lotte"
  • S. Laidla „Apteegitont Aavi“
  • S. Laidla „Armas hunt“
  • S. Laidla „Norman Kartmatu ja Noodila vennaskond“
  • S. Laidla „Raamatukogunõid Rosaalie“
  • A. Lindgren "Madlike"
  • A. Lindgren "Röövlitütar Ronja"
  • I. Maran “Kuidas kasvatada lapsevanemaid”
  • A. Milne "Karupoeg Puhh"
  • G. Oster „Õuduste kool“
  • A. Pervik „Arabella, mereröövli tütar“
  • J. Rannap "Maari suvi"
  • J. Rannap "Viimane valgesulg"
  • E. Raud "Roostevaba mõõk"
  • P. Raud „Ernesto küülikud“ 
  • P. Raud „Printsess Luluu ja härra Kere“
  • G. Rodari "Cipollino seiklused"
  • R. Roht "Jutte loomadest"
  • K. Saaber „Lepatriinu asfaldil“
  • K. Saaber „Luukere Atu“
  • L. Sacher "Augud"
  • L. Sacher „Pahupidikooli isemoodi lood“
  • L. Sacher „Pahupidikool kukub kokku“
  • L. Sacher „Pahupidikooli tabab üllatus“
  • M. Saksatamm „Külaline Okidoki planeedilt“
  • M. Saksatamm „Ruubert, lohe ja laevapoisid“
  • . Saksatamm „Võlur Sinku-Vinku ja nõiatrall“
  • L. Snicket „Ahastav algus“
  • L. Snicket „Karm kool“
  • I. Tomusk „Inglid kuuendas B-s“
  • I. Tomusk „Pöörane puhkus Parakatkus“
  • I. Tomusk „Volli vanad vigurid“
  • P. L. Travers "Mary Poppins"
  • F. Tuglas "Siil"
  • L. Tungal “Kristiina, see keskmine”
  • E. Uspenski "Krokodill Gena ja teised muinasjutud"
  • J. Vaiksoo „Neli hommikut ja üks õhtu”
  • L. Viitol "Ilmakoer Muki"
  • Ed. Vilde "Minu esimesed triibulised"
  • H. Vilep "Kellakägu"
  • Wimberg „Kutsutud külaline“
  • Wimberg „Suur pidusöök“

 

Klassis 2021/22 õppeaasta jooksul käsitletavad teosed

5. klass

 A. Lindgren „Meisterdetektiiv Blomkvist“ 01.10.2021

 E. Kästner „Veel üks Lotte“

 A. Kivirähk „Sirli, Siim ja saladused“ Kirjanduslik päevaraamat (2014 - ....): Andrus Kivirähk - Sirli, Siim ja  saladused (1999)

J. Rannap „Roheline kindlus“

 1 teos vabal valikul

6. klass

O. Preussler „Krabat“   28.09.2021

J. Rannap „Agu Sihvka annab aru“

L. Lilleste „Inimröövlid Internetis“,  „Murdvargus koolis“ või „Süütamine koolis“         

F. Molnar „Pal- tänava poisid“

1 teos vabal valikul                                                                

7. klass

O. Luts „Kevade“ 05.10. 2021                                       

A. Vallik „Kuidas elad, Ann?“

H. Nõu „ „Pea suu!“

1 luulekogu, autorid Doris Kareva, Virve Osila, Andres Ehin, Kristiina Ehin, Hando                   Runnel

FR.R .Faehlmann „Müütilised muistendid“

1 vabalt valitud eakohane Jaan Rannapi teos                                                                                                             

8. klass

J. Rannap „Viimane Valgesulg“ 29.09.2021

A. Christie 1 kriminaalteos

L. Koidula „Säärane mulk“ (näidend)

M. Karu „Nullpunkt“

C. Dickens „Oliver Twisti seiklused“

1 teos vabal valikul

9. klass

A. Kivirähk „Rehepapp ehk november“ 07.10.2021

J. Liiv „Vari“  Vari by Juhan Liiv

FR. Tuglase 3 novelli

A. Gailit „Toomas Niperaadi“

S. Henno“ Mina olin siin: esimene arest“

A. Kitzberg „Kauka jumal“ (näidend)

 

 

Kevade“ tegelased

         

Soovitatav kodulugemise valik  

 I  KLASS

  • Edgar Valter „Kassike ja kakuke“
  • Astrid Lindgren „Vaata, Madlike, lund sajab!“
  • Astrid Lindgren „Jõulud tallis“
  • Jäntti Riikka „Väikese hiire päev“
  • Epp Petrone „Marta kargab“
  • Markus Saksatamm „Kaisa sada vanaisa“
  • Silvi Väljal „Jussikese  seitse sõpra“
  • Eno  Raud „Sipsik“
  • Edith Soonckindt „Kutsikat  ravimas“ 
  • Edith Soonckindt „Koer  kadunud“ 
  • Edith Soonckindt „Elagu  suvevaheaeg“ 
  • Edith Soonckindt „Pisike  paharet“ 
  • Kadri  Hinrikus „Konnade  mäss“               
  • Kätlin Vainola „Kus on armastus?“
  • Katri Kirkkopelto „Molli“
  • Aino  Pervik „Tirilinnas  algab  kool“          
  • Ulf  Stark „Täitsapoiss“                               
  • Juhani  Püttsepp „Väikese hundi lood“       
  • Leelo  Tungal „Jänesepoeg  otsib  sõpra“                
  • Ulf  Nilsson „Kui  me  olime  maailmas  üksi“        
  • Carl – Johan  Forssen Ehrlin „Väike  elevant,  kes  tahab  magama  jääda“
  • Timo  Parvela „Ella  ja sõbrad“        
  • Timo  Parvela „Ella  Lapimaal“                    
  • Ja teisi Ella – raamatuid.
  •  Lina  Žutaute „Kake Make ja segaduse päkapikk“  

            Ja teisi Kake Make raamatuid

II  KLASS

  • Jaan Rannap „Nublu“
  • Jaan Rannap „Jänese mängutoos“
  • Reeli Reinaus „Täiesti tavaline perekond“
  • Jaan Rannap „Jänesepoeg Juss ja karupoeg Kusti“
  • Thorbjorn Egner „Sööbik  ja pisik“
  • Vennad Grimmid vabalt valitud muinasjutte
  • Martin Widmark „Hotellimõistatus“
  • Martin Widmark „Raamatukogumõistatus“
  • Ja teisi  Martin Widmarki LasseMaia detektiivibüroo raamatuid
  • Aino Pervik  sari „Paula elu“
  • Piret Raud „Tobias ja teine B“
  • Olivia Saar „Lõvi Lõrr ja jänes Jass“
  • Astrid Lindgren „Lärmisepa tänava Lota“
  • Kristiina Kass „Sandri mikroskoop“
  • Kristiina Kass „Petra lood“
  • Epp Petrone „Jassi pass“
  • Ulf Nilsson „Hüvasti, härra Muffin“
  • Leelo Tungal „Siil Felix ja sekelduste sügis“
  • Leelo Tungal „Siil Felix ja päkapliks Kerli“
  • Kairi Look „Leemuripoeg Ville teeb sääred“
  • Erinevate maade muinasjutte

 

III  KLASS

  • Üks raamat Astrid Lindgrenilt
  • Ieva Flamingo „Kärarikas klass“
  • Jaan Rannap „Topi“
  • Kristiina Kass „Õpetaja Kusti kummitab“
  • Kristiina Kass „Peeter ja mina“
  • Kristiina Kass „Käru – Kaarel“
  • Mika Keränen „Armando“
  • Mika Keränen „Varastatud oranž jalgratas“
  • Andrus Kivirähk „Sirli, Siim ja saladused“
  • Andrus Kivirähk „Limpa ja mereröövlid“
  • Kadri Lepp „Poiss, kes tahtis põgeneda“
  • Kairi Look „Lennujaama lutikad ei anna alla“
  • Aino Pervik „Kunksmoor“
  • Aino Pervik „Presidendilood“
  • Eno Raud „Naksitrallid“
  • Piret Raud „Natuke napakad lood“
  • Reeli Reinaus „Detektiiv Triibik loomaaias“
  • Ilmar Tomusk „Kolmanda A kriminalistid“
  • Markus Saksatamm „Külaline Okidoki planeedilt“
  • Kätlin Vainola „Ville“
  • Martin Widmark „Loomapoemõistatus“
  • Martin Widmark „Tuletõrjemõistatus“
  • Ja teisi  Martin Widmarki LasseMaia detektiivibüroo raamatuid
  • Mac Barnett „Kaks kaaki“
  • Otfried Preussler „Väike nõid“
  • Üks raamat sarjast „Minu esimene raamat“

 

IV  KLASS

Õppeaasta jooksul kohustuslik lugeda 5 raamatut nimekirjast + 3 raamatut vabal valikul.

  • R. Dahl „Charlie ja Suur Klaaskabiin“
  • Eva Roos „Teistmoodi mööblipood“ 1. ja 2. osa ning lugejale lapsele ka 3. osa .
  • R. Dahl „Nokk Plikk“
  • R. Dahl „Suur sõbralik hiiglane“
  • R. Dahl „Tohlamid“
  • R. Dahl „Võlusõrm“
  • L. Hainsalu "Saladuslik varandus"
  • T. Kask "Tänavalapsed"
  • T. Kask „Tänavalapsed. Uus algus“
  • A. Kass „Pahupidi puhkus“
  • M. Keränen „Peidetud hõbedane aardelaegas“
  • M. Keränen „Salapärane lillenäppaja“
  • M. Keränen „Varastatud oranž jalgratas“
  • R. Kipling “Mowgli”
  • Fr. Kreutzwald "Kullaketrajad"
  • E. Kästner "Veel üks Lotte"
  • S. Laidla „Apteegitont Aavi“
  • S. Laidla „Armas hunt“
  • S. Laidla „Norman Kartmatu ja Noodila vennaskond“
  • S. Laidla „Raamatukogunõid Rosaalie“
  • A. Lindgren "Madlike"
  • A. Lindgren "Röövlitütar Ronja"
  • I. Maran “Kuidas kasvatada lapsevanemaid”
  • A. Milne "Karupoeg Puhh"
  • G. Oster „Õuduste kool“
  • A. Pervik „Arabella, mereröövli tütar“
  • J. Rannap "Maari suvi"
  • J. Rannap "Viimane valgesulg"
  • E. Raud "Roostevaba mõõk"
  • P. Raud „Ernesto küülikud“ 
  • P. Raud „Printsess Luluu ja härra Kere“
  • G. Rodari "Cipollino seiklused"
  • R. Roht "Jutte loomadest"
  • K. Saaber „Lepatriinu asfaldil“
  • K. Saaber „Luukere Atu“
  • L. Sacher "Augud"
  • L. Sacher „Pahupidikooli isemoodi lood“
  • L. Sacher „Pahupidikool kukub kokku“
  • L. Sacher „Pahupidikooli tabab üllatus“
  • M. Saksatamm „Külaline Okidoki planeedilt“
  • M. Saksatamm „Ruubert, lohe ja laevapoisid“
  • . Saksatamm „Võlur Sinku-Vinku ja nõiatrall“
  • L. Snicket „Ahastav algus“
  • L. Snicket „Karm kool“
  • I. Tomusk „Inglid kuuendas B-s“
  • I. Tomusk „Pöörane puhkus Parakatkus“
  • I. Tomusk „Volli vanad vigurid“
  • P. L. Travers "Mary Poppins"
  • F. Tuglas "Siil"
  • L. Tungal “Kristiina, see keskmine”
  • E. Uspenski "Krokodill Gena ja teised muinasjutud"
  • J. Vaiksoo „Neli hommikut ja üks õhtu”
  • L. Viitol "Ilmakoer Muki"
  • Ed. Vilde "Minu esimesed triibulised"
  • H. Vilep "Kellakägu"
  • Wimberg „Kutsutud külaline“
  • Wimberg „Suur pidusöök“

 

Klassis 2021/22 õppeaasta jooksul käsitletavad teosed

5. klass

 A. Lindgren „Meisterdetektiiv Blomkvist“ 01.10.2021

 E. Kästner „Veel üks Lotte“

 A. Kivirähk „Sirli, Siim ja saladused“ Kirjanduslik päevaraamat (2014 - ....): Andrus Kivirähk - Sirli, Siim ja  saladused (1999)

J. Rannap „Roheline kindlus“

 1 teos vabal valikul

6. klass

O. Preussler „Krabat“   28.09.2021

J. Rannap „Agu Sihvka annab aru“

L. Lilleste „Inimröövlid Internetis“,  „Murdvargus koolis“ või „Süütamine koolis“         

F. Molnar „Pal- tänava poisid“

1 teos vabal valikul                                                                

7. klass

O. Luts „Kevade“ 05.10. 2021                                       

A. Vallik „Kuidas elad, Ann?“

H. Nõu „ „Pea suu!“

1 luulekogu, autorid Doris Kareva, Virve Osila, Andres Ehin, Kristiina Ehin, Hando                   Runnel

FR.R .Faehlmann „Müütilised muistendid“

1 vabalt valitud eakohane Jaan Rannapi teos                                                                                                             

8. klass

J. Rannap „Viimane Valgesulg“ 29.09.2021

A. Christie 1 kriminaalteos

L. Koidula „Säärane mulk“ (näidend)

M. Karu „Nullpunkt“

C. Dickens „Oliver Twisti seiklused“

1 teos vabal valikul

9. klass

A. Kivirähk „Rehepapp ehk november“ 07.10.2021

J. Liiv „Vari“  Vari by Juhan Liiv

FR. Tuglase 3 novelli

A. Gailit „Toomas Niperaadi“

S. Henno“ Mina olin siin: esimene arest“

A. Kitzberg „Kauka jumal“ (näidend)

 

 

Kevade“ tegelased