„Raamatutes peitub tarkus"

Loomise kuupäev 14.11.2025
Viljandi Linnaraamatukogu korraldatud linna- ja maakonna koolide 5. klasside teatmeteoseid tutvustavale ja neid kasutama õpetavale infootsinädalale „Raamatutes peitub tarkus" osales ka Halliste Põhikooli 5.klass.
Õpilastele räägiti, et veebiavarustes on väga palju häid infoallikaid. Siiski ei tohiks õpioskuste omandamisel ja täiendamisel unustada oskust kasutada teabe leidmiseks teatmeteoseid, tunda nende ülesehitust ja leida sealt vajalikku teaduspõhist infot. Teatmeraamatute oskuslik kasutamine aitab kaasa õppetöös vajalike teadmiste omandamisele, koostada paremaid referaate ja uurimistöid.
Pärast teatmeteoste tutvustamist ja nende kasutamise õpetamist oli õpilastel võimalik omandatud oskusi rakendada ristsõna lahendamisel.
Kui alguses tundus, et ülesanne oli raskevõitu, siis ajapikku pakkus kõik õpilastele väga suurt huvi.
 
Oli väga huvitav ja põnev üritus.
Õpetaja Milvi
Viimati muudetud 14.11.2025.