Kodulugemine

 

1. klass

E. Raud „ Peep ja sõnad”
E. Raud „ Sipsik”
S. Väljal „ Jussikese seitse sõpra”
S. Maršak „ Kaksteist kuud”
„Kolm põrsakest”
Vennad Grimmid „Lumeeit”
F. Kotta „ Tublid loomad” 

2. klass

E. Raud „ Ninatark muna”
A. Reinla „ Pätu”
J. Rannap „ Nublu”
T. Egner „ Sööbik ja Pisik”
H. Cr. Andersen „ Pöial – Liisi”
A. Pervik „ Kollane autopõrnikas sõidab ringi”
I. Maran „ Londiste, õige nimega Vant” 

3. klass

A. Lindgren „ Pipi Pikksukk” või „ Vahtramäe Emil” või „ Bullerby lapsed”
W. Hauff „ Väike Mukk”
E. Pervik „ Kunksmoor”
L. Tungal „ Kristiina, see keskmine”
O. Preussler „ Väike nõid”
Annie M. G. Schmidt „ Viplala lood”
 

4. klass

A. Kivirähk „ Sirli, Siim ja saladused”
E. Kärstner „ Veel üks Lotte”
A. A. Milne „ Karupoeg Puhh”
A. Pervik „ Arabella, mereröövli tütar”
E. Raud „ Naksitrallid”
P. L. Travers „ Mary Poppins”
J. Vaiksoo „ Neli hommikut ja üks õhtu”
 

5.klass 

Nimetatud raamatute hulgast lugeda õppeaasta jooksul vähemalt 8 raamatut.

Kolm eesti muinasjuttu
Ilmar Tomusk „Digipöörane kool“
Christine Pullein – Thompson “Kodu Jessiele”
S. Olsson, A. Jakobsson “Berti päevik”
J. Brezchwa ” Pan Kleksi akadeemia”
D. Normet ” Lõvi ja lohe”
J. Parijõgi “Jutte”
O. Luts „Kapsapea“
E. Raud „Kalevipoeg”
J. Sarapuu “Uru kummalised seiklused muistses Eestis”
K. Pakkanen “Suvesaare lood”
A. de Saint- Exupery “Väike prints”
A. Lindgren “Vahtramäe Emil”
A. Lindgren “Röövlitütar Ronja”
A. Kivirähk “Kaelkirjak”
M. Twain “Prints ja kerjus”
H. Väli “Hundikäpp”
I. Lember “Fantastiline tüdruk”, “Fantastiline poiss”
B. Haller “Lapsi ei visata prügikasti”
K. Hagerup “Üle kõige maailmas”
F. Molnar “Pal-tänava poisid”
A. Pervik “Arabella, mereröövli tütar” “Kallis härra Q”
Daniel Defoe “Robinson Crusoe elu ja kummalised seiklused”
Mary Mapes Dodge “Hõbeuisud”
John Ronald Tolkien “Kääbik”
Rudyard Kipling “Mowgli“
Joanne Kathleen Rowling “Harry Potter ja tarkade kivi”

6. klass

J. Jaik  “Kaarnakivi”
D. Leesalu  “Mahajäetud maja”
R. Stevenson “Aarete saar”
J. Põldma  “Džuudopoisid”
E. Raud “Kalevipoeg”
F. Molnar “Pal- tänava poisid”
J. Rannap “Koolilood”
M. Twain ” Tom Sawyer”
A. Jakobson; S. Ollson “Berti vägiteod”, “Berti mõtisklused”, “Berti piinad”
R. R. Russell “Luuseri päevik”

7. klass

O. Luts “Kevade” II osa
M. Karu “Nullpunkt”
A. Kitzbergi  draama “Libahunt”
A. Kivirähk  “ Mees, kes teadis ussisõnu” (osaliselt)
E. Bornhöhe “Tasuja”
Luulet järgmistelt autoritelt (A. Haava, J. Liiv, H. Runnel, D. Kareva, Contra,J. Viiding)
 

8. klass

D. Leesalu “Mängult on päriselt”
S. Henno “Mina olin siin. Esimene arest”
10 eesti muinasjuttu
H. Nõu üks teos: “ Pea suu!”, “Tõmba uttu!” või “Kuues sõrm”
G. Durrell`i üks teos
W. Golding “Kärbeste jumal”
Antoine de Saint-Exupery “Väike prints
 

9. klass

F. R. Faehlmanni müüdid
F. R. Kreutzwaldilt viis eesti rahva ennemuistset juttu
Vanemat luulet ( J. Liiv, A. Haava, L. Koidula)
A. H. Tammsaare  “Kõrboja peremees”
Tuglase novellid (kaks)
A. Gailit “Toomas Nipernaadi”
E. Vilde näidend “Pisuhänd”
Luulet (J. Smuul, B. Alver, V. Luik)
A.Kivikas “Nimed marmortahvlil” I osa
A. Kivirähk näidend „Kalevipoeg“
G Orwell „Loomade farm“
Üks romaan mõnelt tänapäevaautorilt  ( D. Leesalu, K. Reimus, A.Vallik, A. Kivirähk, R. Reinaus, K. Priilinn)