Uudised

Reaalainete nädal Halliste Põhikoolis 25. jaanuar Riina


 16.jaanuarist – 20. jaanuarini toimus koolis juba teist korda reaalainete nädal. Sel aastal oli igal päeval oma nimi ja vastavalt päeva teemale ka ülesannete lahendamine.

Esmaspäev -  AVASTAN ENNAST Iga klassi matemaatika tunnis lahendati peastarvutamis ülesandeid, lahenda tuli 10 ülesannet 10 minuti jooksul.

Teisipäev – MÕTELDA ON MÕNUS  Sellel päeval lahendasid õpilased nuputamisülesandeid individuaalselt

Kolmapäev – KUS PAUKU, SEAL TULD  Meie kooli füüsika ja keemia õpetaja Peeter Jürgenson demonstreeris põnevaid katseid 1. – 4. klassi õpilastele.

Neljapäev – SÄÄSTEV MAJANDAMINE. Kuna õppeaasta märksõna on „Hoolivalt ja säästvalt“, siis oli kooli astmeti igal klassil vastav ülesanne. I kooliaste – tutvustada taaskasutust, meisterdada; II kooliaste – koostada päeva ostukorv ning võrrelda hindasid soodushindadega;  III kooliaste – koolitoidu säästmine;

Reede – OTSIN JA LEIAN Iga klass otsis youtube keskkonnast matemaatikat tutvustavaid videoid.

Reaalainete nädala lõpetamisel tutvustasid klassid kaasõpilastele  koostöös valminud neljapäevaseid ja reedeseid ülesandeid.  Iga klassi parim peastarvutaja ja nuputaja sai tänutäheks diplomi ja šokolaadi ning kooli parima peastarvutaja tänuks oli suur šokolaad  koos puutetundliku pastapliiatsiga. Kõiki osalejaid kostitasime Polli aiandi õuntega.

 

Made Kotkas

 16.jaanuarist – 20. jaanuarini toimus koolis juba teist korda reaalainete nädal. Sel aastal oli igal päeval oma nimi ja vastavalt päeva teemale ka ülesannete lahendamine.

Esmaspäev -  AVASTAN ENNAST Iga klassi matemaatika tunnis lahendati peastarvutamis ülesandeid, lahenda tuli 10 ülesannet 10 minuti jooksul.

Teisipäev – MÕTELDA ON MÕNUS  Sellel päeval lahendasid õpilased nuputamisülesandeid individuaalselt

Kolmapäev – KUS PAUKU, SEAL TULD  Meie kooli füüsika ja keemia õpetaja Peeter Jürgenson demonstreeris põnevaid katseid 1. – 4. klassi õpilastele.

Neljapäev – SÄÄSTEV MAJANDAMINE. Kuna õppeaasta märksõna on „Hoolivalt ja säästvalt“, siis oli kooli astmeti igal klassil vastav ülesanne. I kooliaste – tutvustada taaskasutust, meisterdada; II kooliaste – koostada päeva ostukorv ning võrrelda hindasid soodushindadega;  III kooliaste – koolitoidu säästmine;

Reede – OTSIN JA LEIAN Iga klass otsis youtube keskkonnast matemaatikat tutvustavaid videoid.

Reaalainete nädala lõpetamisel tutvustasid klassid kaasõpilastele  koostöös valminud neljapäevaseid ja reedeseid ülesandeid.  Iga klassi parim peastarvutaja ja nuputaja sai tänutäheks diplomi ja šokolaadi ning kooli parima peastarvutaja tänuks oli suur šokolaad  koos puutetundliku pastapliiatsiga. Kõiki osalejaid kostitasime Polli aiandi õuntega.

 

Made Kotkas