Uudised

Programm "Kalapäev õpime ja kokkame" 09. oktoober Riina


Eelmise nädala kolmapäeval ja reedel toimus meie koolis Keskkonnahariduse programm "Kalapäev õpime ja kookkame".

Programmis õppisid lapsed tundma Eesti kalade mitmekesisust, said teada, millised on nende kohastumised veeeluks (lõpused, uimed, soomused, ujupõis), kuidas liike eristada (uimede arv ja asukoht), kus nad elavad (magevee-, mere- ja riimveekalad, siirdekalad), mida söövad (rööv- ja lepiskalad) ja kuidas paljunevad (kudemine, mari ja niisk) ning seoseid keskkonna ja inimesega.

Said teada, kes on kalamees ja kes kalur, kuidas kalavarusid hoida, miks on kala kasulik püüda ja süüa ning miks räim on meie rahvuskala.

Praktilise tööna uuriti nad räime välis- ja siseehitust. Lapsed õppisid räimi puhastama ja praadima. Praetud kalad söödi üheskoos ka ära. Meie õpilaste tagasiside oli väga positiivne, nii mõnigi laps, kes muidu kala ei söö proovis enda praetud räimi ja tõdes, et need olid väga maitsvad.

Eelmise nädala kolmapäeval ja reedel toimus meie koolis Keskkonnahariduse programm "Kalapäev õpime ja kookkame".

Programmis õppisid lapsed tundma Eesti kalade mitmekesisust, said teada, millised on nende kohastumised veeeluks (lõpused, uimed, soomused, ujupõis), kuidas liike eristada (uimede arv ja asukoht), kus nad elavad (magevee-, mere- ja riimveekalad, siirdekalad), mida söövad (rööv- ja lepiskalad) ja kuidas paljunevad (kudemine, mari ja niisk) ning seoseid keskkonna ja inimesega.

Said teada, kes on kalamees ja kes kalur, kuidas kalavarusid hoida, miks on kala kasulik püüda ja süüa ning miks räim on meie rahvuskala.

Praktilise tööna uuriti nad räime välis- ja siseehitust. Lapsed õppisid räimi puhastama ja praadima. Praetud kalad söödi üheskoos ka ära. Meie õpilaste tagasiside oli väga positiivne, nii mõnigi laps, kes muidu kala ei söö proovis enda praetud räimi ja tõdes, et need olid väga maitsvad.